Az első részben 3 nagyszerű tippet adtunk Nektek ahhoz, hogy szebbé varázsoljuk a kertünket, de most itt a ráadás! Megmutatjuk, hogyan készíthettek virágtartót farönkből, madáritatót, és mozaikot.
El kell, hogy áruljak valamit: nem vagyok ezermester. Például 27 éven keresztül nem fogtam behajtógépet a kezemben, és voltak problémáim a betonkeveréssel is. Az elmúlt egy év alatt megtört a jég, sok mindenbe belekóstoltam – bár még mindig nem állítanám, hogy nem verek rá kalapáccsal a kezemre szegelés közben. Ez csak afféle plusz infó volt ahhoz, hogy igazából bárki el tudja készíteni őket.
1. Kerti virágtartó farönkből
Kellékek:
- Egy szimpatikus farönk
- Fejsze
- Virágföld
- Virág
- Fogjunk egy farönköt, és jelöljük be ácsceruzával azt a részt, amibe virágokat szeretnénk ültetni. (Ez lehetőleg minél nagyobb szelete legyen a rönknek, de 20-20 centimétert hagyjunk el a végektől!
- Ezután fejszével vájjuk ki a belsejét. Az aljától hagyjunk el 5-10 centit.
- Rakjunk bele némi virágföldet.
- Most már bele tudjuk rakni a virágokat!
KÉSZ!
Mint látható, nagyon egyszerű az ötlet, mégis a kertünk éke lehet ez a virágtartó!
2. Mozaik kő készítése
Kellékek:
- Mozaik kő darabkák
- Edény
- Gipsz vagy habarcs
- Ceruza
- Rizspapír
- Fogjunk egy tetszőleges méretű tartóedényt, és vágjunk ki egy akkora méretű rizspapírt, amekkora az edényünk alja.
- Miután ezzel megvagyunk, rajzoljunk csigaformát a rizspapírra.
- Kezdjük el rakni a mozaik darabkákkal a formánkat. A csiga külső pereme jelen esetben sötétebb árnyalatú, a belseje pedig világosabb, de tetszés szerint variálhatunk. Figyeljük a vonal irányát, és aszerint puzzle-ozzuk ki, miképp a legideálisabb.
- Ezután óvatosan rakjuk bele az edényünkbe. Ha elég nagy az edény szája, és könnyen hozzáférünk, akkor ott is végezhetjük a kirakósozást!
- Egy másik edényben keverjünk habarcsot. Keverjük addig, amíg elérjük a kívánt állagot – szerintem nem jó, ha túlságosan folyós, de az sem, ha túl darabos. A legideálisabb a kettő között van. Ügyeljünk arra, hogy csomómentes legyen!
- Óvatosan lapátoljuk bele az edényünkbe a maltert. Öt centiméter vastagon már elég lesz. Ezután szépen simítsuk el a tetejét, és várjunk egész addig, amíg meg nem köt!
- Fejtsük le róla a rizspapírt és készen is vagyunk!
KÉSZ!
A mozaik köveinket használhatjuk egyszerűen dísznek is a kertünkben (pl. szerintem sziklakertben nagyon szépen mutat), de ha elég vastagon megöntjük, kerti lépőket is készíthetünk belőlük!
3. Virágtartó+madáritató kombó ötlet!
Kellékek:
- 6 db kisebb, és egy nagyobb műanyag virágcserép
- Akril spray
- Egy hosszabb (körülbelül 1,5 méter magasságú) vas
- Virágföld
- Virág
- Egy nagyobb műanyag tál, vagy bármi, ami megfelel madáritatónak!
- Fújjuk le akril sprayjel a cserepeinket!
- Jó minőségű, lehetőleg száraz, masszív talajba üssük le a vasunkat, körülbelül 60 centi mélyen. Az sem baj, ha lejjebb csúszik, a lényeg, hogy a helyén maradjon!
- Ha középen nem lenne üreges a cserép, fúrjunk rájuk lyukat.
- Húzzuk rá a legnagyobb cserepet, és ássuk bele kicsit a földbe! Ha ezzel megvagyunk, megtölthetjük virágfölddel. Lehet, hogy azt érezzük, hogy némileg mozog, vagy ingatag, ez esetben az aljára bátran szórjunk nagyobb kavicsokat, a tetejét pedig fedjük be virágfölddel.
- Ez kicsit trükkös lesz: húzzuk rá a következő cserepet, majd fordítsuk el körülbelül 45 fokos szögben úgy, hogy az oldala hozzáérjen a vashoz! Ha beállítottuk, óvatosan töltsük meg virágfölddel.
- Folytassuk a trükközést az ellenkező irányba is a képen látható módon! Ha a földet megnyomkodjuk a vas mentén, nem fognak elmozdulni.
- Húzzunk rá ezzel a technikával összesen négy kis cserepet.
- Az utolsó kis cserepet már függőlegesen tegyük rá. Töltsük meg ezt is földdel, vagy kavicsokkal, hogy legyen súlya, és húzzuk rá a madáritatót!
- Ezután beleültethetjük a virágainkat, és készen is vagyunk.
KÉSZ!
A madarak is tudnak hol pancsolni, a virágok is megtalálták a helyüket, frankón is néz ki, mi kellhet még?
Ha tetszett a cikk, kövess minket Facebookon és Pinteresten, ahol további érdekes ötleteket találsz!