Most már hivatalosan is itt a tavasz, eltűnt a tél, a hó is elolvadt, úgyhogy ideje kimenni a kertbe. Miután szemrevételeztük a katasztrófát, és eltakarítottuk a romokat itt az ideje újjáépíteni. Ha nincsen elég ötleted, esetleg szeretnél valami újat kipróbálni, jó hírünk van, ugyanis három nagyszerű ötlettel segítünk Neked!
A tavasz mindig is az újjászületés szimbóluma, a kertünk pedig, mint egy főnix madár, születik újra a hamvaiból. Miután végeztünk az irodalmi megszemélyesítésekkel, ideje nekilátni a munkának! Néhány egyszerű ötlettel úgy feldobhatjuk a kertünket, hogy a barátok sem ismernek majd rá, amikor áthívjuk őket az első kerti sütögetésre!
1. Kerti járda levélből
Ha van egy kis faházad, amihez nincsen még járda, vagy csak szeretnél valami mutatósat a kertedbe, ez kitűnő választás lehet!
Kellékek:
- Habarcs
- Egy nagyobb levél, például lapulevél
- Víz
Konkrét mennyiséget egyikre sem írok. Na nem mintha irigy lennék, de attól függ, mennyi levéljárdát szeretnél magadnak készíteni!
- Keverd össze a vizet és a habarcsot az előírtaknak megfelelően! (A habarcs zacskóján találsz instrukciókat.)
- Miután készen vagy, körülbelül három centi vastagon kend be vele a lapuleveledet. Várj egy-két órát, amíg megköt.
- Amíg várakozol, készülj elő! Áss öt centi mély gödröt az udvarodra, ahová szeretnéd majd tenni a „járdalapokat”. Ha pontos útvonalat akarsz, kijelölheted jelölőléccel és zsinórral!
- Miután megszáradt, hántsd le a darabról a leveledet, és tedd bele a gödröcskébe.
KÉSZ!
2. Tavaszi virágtartót abroncsból!
Az ember nem is gondolná, hogy egy abroncsból remek kerti virágtartót varázsolhat magának! Ráadásul személyre szabható, olyan színűt fújhatsz magadnak, amilyet csak akarsz!
Kellékek:
- Abroncs
- Bármilyen színű akril spray
- Cserepes virág
- Műanyag szigetelő
- Lánc
- Fúró, vagy ha nincsen kéznél, akkor egy nagyobb (legalább 200-as) szeg
- Fújjuk be az abroncsot az akril spray-jel olyan színűre, amilyenre szeretnénk!
- Ezután fúrjuk ki az abroncs alját. Ha nincs kéznél fúró, az sem baj: egy nagyobb szeggel és néhány határozott kalapácsütéssel lyukasszuk át a gumit, hogy legyen hol lefolynia a felesleges víznek!
- Mielőtt beletennénk a cserepes növényt, érdemes hungarocell golyókat tenni a földbe, ami egyfajta vízelvezető drénként funkcionál.
- A gyomnövények ellen a legjobb védekezés, ha befedjük növényünket valamilyen szigeteléssel: ez lehet műanyag, vagy fólia.
- Jöhet az „összeszerelés”! Lánccal kössük át az abroncsot, és lógassuk fel a fára! Ezután belehelyezzük a növényt, és tá-dá!
KÉSZ!
3. Kerti járda öltet
A kertünk egyik alappillére az impozáns járda! Bár elsőre lehet nem tűnik egyszerűnek, nem nagy ördöngösség összebarkácsolni, csak egy kis türelem kell hozzá.
Kellékek:
- Deszka
- Mosott kavics
- Járólap darabok
- Homok
- Szigelető
Felhasználhatsz hozzá darabokra tört maradék gres-, vagy járólapokat és apró mosott kavicsot. A képen látható módon homokba ágyazva is lerakhatod, de ha hobbibetonból néhány centis rétegbe a járólapdarabok és a kavics is stabilan a helyén marad.
- Ássuk ki a járdánk vonalát. Jó, ha legalább 5-8 centi mély nyomvályút alakítunk ki. Ügyeljünk arra, hogy egységes, homogén felületet hozzunk létre!
- Utána készítsük el a járdánk szegélyét! Fűrészeljünk deszkákat, és süllyesszük le őket a földbe. Igyekezzünk stabil területet választani!
- Miután ezzel készen vagyunk töltsük fel homokkal a járdánk helyét.
- Szigeteljük le egy erre alkalmas, méretre szabott műanyag fóliával!
- Miután ezzel megvagyunk, töltsük fel sóderrel.
- Ezután szépen, egyenletesen döngöljük le. Jó, ha van célszerszámunk, de ha nincs, akkor egy nagyobb egyenes vágású fatuskó is megteszi. Kicsit tovább tart, de legalább hatékony!
- Ha egyenes felületet kaptunk, helyezzük el a járólap darabokat.
- Töltsük fel a köztes részeket kaviccsal. Ha nem bízunk ebben a megoldásban, használhatunk hobbibetont is, de hidd el, ha mindent jól csináltál, nem fog elmozdulni a helyéről!
KÉSZ!
A fenti ötleteket körülbelül egy nap alatt meg lehet csinálni, és könnyedén varázsolhattok a kertetekből igazi oázist.