A szépségápolás manapság már kifejezetten fontos nők és férfiak számára egyaránt. A különböző kozmetikumok azonban nagyon megterhelhetik a pénztárcát, és nem is mindig válnak be: ahány ember, annyiféle bőrtípus. Sok szempontból jobban járunk, ha saját magunk készítünk hasonló krémeket, sminket, sminklemosót, bőrradír- és más jellegű testápolókat.
A következőkben bemutatunk egy igazán frissítő, könnyed bőrradírt, amelyet otthon, egyszerű alapanyagokból, pénztárcabarát módon készíthetünk el.
Hozzávalók:
- citromolaj;
- argánolaj;
- kókuszolaj;
- bio nádcukor.
Citromolaj: Főként bőrfiatalító hatásáról ismert. Rendszeres használat során ragyogó arcbőrt varázsol. Figyeljünk arra, hogy olyan citromolajat válasszunk, amely desztillálással készül- csak ez a fajta olaj alkalmas bőrápolásra!
Argánolaj: Szintén bőrfiatalító hatása miatt közkedvelt. Helyreállítja a károsodott bőrszövetet, visszaállítja a bőr rugalmasságát. Azon kevés anyagok egyike, amelyek minden bőrtípusra ideálisak, legyen szó száraz vagy akár zsíros, pattanásos arcbőrről.
Kókuszolaj: Antioxidánsokban gazdag, így öregedésgátló hatása van. A benne található zsírsavaknak köszönhetően táplálja a bőrt.
Bio nádcukor: Bár ,,belsőleges” használata, azaz elfogyasztása nem a legjobb bizonyos élethelyzetekben, külsőleg jót tesz a bőrnek. Glikolsav-tartalma hámlasztja az elhalt bőrsejteket, így kölcsönözve sima, ragyogó arcbőrt.
Adagolás:
- fél bögre nádcukor;
- 2 evőkanál argánolaj;
- 2 evőkanál kókuszolaj;
- 25 csepp citromfű olaj.
Elkészítés/használat:
- Keverjük össze jó alaposan a hozzávalókat. Az állaga akkor megfelelő, ha a nedves homokra hasonlít.
- Tegyük bele egy zárható üvegbe vagy kis műanyag tégelybe.
- Használatakor vigyünk fel ujjunkkal egy keveset az arcra, majd körkörös mozdulatokkal masszírozzuk bele a bőrbe.
- Öblítsük le langyos vízzel.
- Hetente többször is használhatjuk.
A bőrradír nem egy egyszerű testápoló és nem is egy egyszerű hidratáló krém, amelyet nap, mint nap kellene használni – ezért akár azt is mondhatnánk, hogy érdemes beszerezni egy nagy tégellyel, hiszen mivel csak heti egy alkalommal kell körülbelül alkalmazni, így nem kell annyira sűrűn újat vásárolni belőle, tehát gazdaságos krémnek is nevezhető. A bőrradírt főleg tusoláskor, vagy tusolás előtt érdemes használni – ez főleg attól is függ, hogy milyen készítményről van szó, milyen állagú a kenőcs: krém, hab vagy zselé állagú. A bőrradír lényege, hogy használatával eltávolíthatjuk a bőr felső, elhalt hámrétegét, amely alatt a fiatal, friss bőr sokkal puhább és finomabb lesz. A bőr így könnyebben lélegzik, a bőrünk oxigénellátását segítjük ezzel, tehát maximális segítséget nyújtunk a bőrnek ahhoz, hogy minél tovább egészséges maradhasson.
Kapcsolódó: